מיניות במאה ה21

מאת:שרה אלון

העולם השתנה וגם הסקס השתנה. שום דבר כבר לא אותו הדבר. אני נולדתי ב80 גדלתי ב90 והזדיינתי על החיים שלי בשנות ה20. כיום אני בת 40 ואני יכולה להגיד לכם שהכול השתנה בצורה מטרידה. יותר ויותר אנשים גם גברים וגם נשים מדברים על שכרון חושים וירטואלי ואילחוש במציאות. יכולים להיחשף לתכנים מגרים ברשת , לתמונות , לסרטונים . עם אדם שמכירים או סתם נערת מצלמה, כוכבת אינסטגרם או שחקנית פורנו.. מגיעים לפורקן אחרי שמאוננים ובסוף לא רוצים לצאת מהבית לאינטראקציה אמיתית או גרוע מזה, יוצאים לדייט , מגיעים לאקט מיני אבל לא מתגרים. לא חווים אוגזמה. מטופלים אומרים לי אני מאונן 4 שעות ולא מגיע לפורקן, מטופל אחר אני יוצא לדייט אחד גג מפגשים וזהו אני  מאבד ענייין, מתכתב בו זמנית עם עשרות בחורות . ממשיך דבר הבא.

זה כבר טירוף. זאת אובססיה. התמכרות. 

הייתי מחלקת את זה לשני ערוצים. 1: התמכרות לריגוש, לחיפוש, למרדף אחר האוייבקט הבא. 2.התמכרות לריגוש הוירטואלי במיניות.

במצב כזה אני מאוד ממליצה גמילה. גמילה מהתכתבויות ,גמילה מפורנו, גמילה מסרטונים, גמילה מסקסטינג. להיגמל מהכול. יחד עם זאת זאת בעיה קשה כי הגירוי כל הזמן נמצא שם. לאן שלא תלך במרחב הוירטואלי תמצא גירוי ופיתוי.

הנושא הזה שאני מציפה כבר למעלה משנתיים תפס מקום משמעותי במחשבותי בזמן האחרון.

יותר ויותר אנשים מגיעים אליי עם אותה הבעיה בגרסאות שונות שלה. מנערים, צעירים ומבוגרים גם נשים אגב. לכולם קשה להגיע לאורגזמה בסיטואציה מציאותית.  כולם מאשרים לי את מה שאמרתי. מצד שני אין לי מענה ראוי לתת להם. לאחר בדיקה שערכתי בגוגל הבנתי שאין מענה ראוי. הטיפול היחידי שמוצע כרגע למכורים הוירטואלית היא במרכזי טיפולים להתמכרויות של סמים, אלכוהול, הימורים וסקס תחת קטגוריה התמכרות לפורנו.

אינני חושבת שיש התאמה לצורך. אינני חושבת שאפשר וזה בסדר להתייחס להתמכרות הזו כמו כל התמכרות רגילה. לא נשים ילד בן 15 עם קבוצה של מכורים לאלכוהול לקבל את אותו הטיפול. גם לא עם אלה שמכורים לסקס ופורנו כי חייבת להיעשות הפרדה ברורה בין הבעיה שאני מציפה כרגע שהיא כן במידה מסוימת התמכרות לבין קבוצות של na שפועלות בשיטה מאוד ספיציפית בישראל.

אני לא עובדת סוציאלית ולא למדתי טיפול בהתמכרויות אבל אני כן אדם מנוסה שנחשף להמון דברים ביניהם גם מרכזי טיפול , מכורים, נגמלים ואני ממש לא חושבת שלקחת אנשים שסובלים מהבעיה הזו שהופכת משנה לשנה יותר ויותר נפוצה זה מתאים ויכול לעזור להם. להפך זה יבריח אותם. לדעתי חייב בהקדם האפשרי ליצור תוכניות גמילה מותאמות גיל והתנהלות. מה שבטוח יותר ויותר אנשים פונים אליי אחרי שצפו בסרטונים שלי מדברת על הנושא ושואלים איך נגמלים. אני אדם חזק וכשהחלטתי להפסיק בעצמי את הגירוי הוירטואלי היומיומי על מנת להפסיק את האיחלוש ולחזור לחוות מיניות בריאה במציאות ,הצלחתי. החלטתי והצלחתי. לא לכולם זה תהליך שיהיה להם קל. לא שלי זה היה קל אבל החיים נתנו לי כלים להתמודד עם מכשולים וצלחתי. אני שוברת את הראש כבר חודשים איך עוזרים לאנשים האלה. הרבה מהם בכלל לא מבינים שמשהו לא תקין אבל הם לא אשמים. הם צופים בסרטון וישר פונים אליי, פתאום הבינו את שורש הבעיה של חוסר תפקוד מיני במציאות או חוסר יכולת להגיע לאורגזמה. 

חשוב לי להבהיר שהתופעה עליה אני מדברת היא תופעה נפוצה שעדיין לא מוצפת אבל קיימת.

חשוב להציף אותה על מנת שתהיה התעוררות ואני מקווה שבקרוב מאוד יהיו גם דרכי טיפול ומרכזי טיפול שמתמקדים רק בזה.

גם האנורקסיה שהגיע לשיא מטורף של חולות בשנות ה90 אחרי שנבחרו דוגמניות עם bmi מתחת לממוצע על גבול החולני לייצג בתי האופנה . בהתחלה לא היה מענה למחלה אבל עם הזמן התחילו להפתח מרכזים ממוקדים בהפרעות אכילה . לפני כן היו שולחים אותן למוסדות פסיכיאטרים. חייב טיפול ממוקד לבעיה!

כדאי גם לבדוק את אתר לאב פלז'ר – LOVE PLEASURE

רומי אברג'יל

איך פותחים אונליפאנס בישראל

  איך לפתוח אונלי פאנס?? בשורות ליוצרי התוכן שמסתבכים עם הפלטפורמה המפורסמת בעולם אונליפאנס. כל יוצר תוכן למבוגרים יודע שהפלטפורמה אונליפאנס יכולה להכניס אלפי דולרים

קרא עוד »

ויברטור למתחילות

  ויברטור למתחילות בתחילת דרך חקר המיניות קשה מאוד להבין מי נגד מי.. תקופת שפע שבכל דבר ואיך בכלל בוחרים ? וכמה זה מרתיע ומלחיץ

קרא עוד »

מצעד הגאווה 2022 TLV

מצעד הגאווה השנה היה קסום ומיוחד. כבר שבועות לפני היה אפשר להרגיש את התיירים ודוברי השפות מסתובבים ביננו ברחבי תל אביב. השנה בגלל הבניה של

קרא עוד »