מה זה BDSM?

מאת: שרה אלון

מה זה BDSM? אז ראשית ראשי התיבות הם.

bondage, discipline, dominance and submission, sadomasochism

קשירות, משמעת, דומיננטיות וכניעות וסאדו מזוכיזם.

הרבה אנשים חושבים שמי שאוהב את סצנת ה"השליטה" /"סאדו" אלה אנשים קיצוניים שאוהבים מאוד כאב.

זה לא בהכרח נכון, המנעד מאוד רחב לאוהבי ז'אנר הקינקי. החל מקשירה באזיקים, כאפות קטנות בטוסיק, דיבור מלוכלך ובכללית הפגנת כח ושליטה ביחסי המין. לאו דווקא בהכרח זה מלווה בכאבים או מעשים קיצוניים.

 

מה זה bdsm
קרדיט תמונה: Rani Moskovich 

כמובן שזה יכול להגיע לרמות קיצוניות אך בהחלט יש דרגות. מהקל ועד הכבד.

בתוך הקל הייתי מכניסה באמת קשירות (גם לזה יש הרבה דרגות החל מקשירה של עניבה למיטה או אזיקים ועד האומנות היפנית שיבארי שזה בהחלט למתקדמים) סטירות קטנות וכאפות מצלצלות, דיבור מלוכלך, סקס אגרסיבי וחזק.

מתקדמים קצת יותר אולי ישלבו תלבושות תואמות כמו בגדי עור, לטקס, מחוכים, רצועות כאלה ואחרות אם קולר או דברים יותר מגושמים. יריקות , מכות קצת יותר חזקות והשארת סימנים קלים כמחווה של שליטה וסימום טריטוריה.

מתקדמים כבר יחיו אורח חיים של שליטה שזה יכול להתבטא ב: יחסי שליטה בפומבי כמו מופעים במועדונים. אורגיות אשר כוללות החפצה של הנשלט וניצולו ע"י השולט/ת וסירסור לחברים (לאו דווקא סירסור בכסף אלא יותר במהות), השפלה בפומבי או שלא, מכות, קשירות וכליאה של הנשלט לפעמים גם שעות וימים בהתאם לדרגה. סימון וקיעקוע של הנשלט ע"י כל מיני אביזרים. חשוב להבין שאדם שנכנס למערכת יחסים של BDSM הוא בוחר בזה, אם בתור שולט ואם בתור נשלט. קובעים מראש חוקים ברורים של גבולות ובנוסף יש מילת ביטחון אשר הנשלט תמיד יכול להגיד והכול נעצר.

הדרך למערכת יחסים ברבדים העמוקים של הBDSM היא קודם כל דרך הכרות וביטחון אשר מקנה השולט לנשלט. לאחר שנבנה הביטחון שלוקח זמן לפעמים חודשים ואף שנים הנשלט בוחר לאבד שליטה לחלוטין ומבקש להיות כנוע ותחת חסותו של השולט. זאת בחירה ורצון מוחלט (קראו גם: סיפורי שליטה). אי אפשר לכפות על אדם להיות נשלט, זהו מעשה לא חוקי.

הנשלט חייב לרצות, להסכים בכל שלב בדרך ותמיד יש לו האפשרות לעצור וללכת אם זהו רצונו האמיתי. שולט אמיתי אינו יכפה עצמו או ישתמש במיניפולציות זולות על מנת לשלוט. לרוב השולט יהיה אדם מאוד חזק מנטלית, חכם, יציב נפשית שאוהב לשחק ולבדוק גבולות וגם כמובן סדיסט. כמו שאמרתי יש דרגות שונות גם בכל קטגוריה. אין שום חוק אם עשית משהו אחד ואתה מחויב למשהו אחר.

עכשיו בואו נעבור על הגדרות בסיסיות בכל הנוגע לשאלה מה זה BDSM. 

דומינה – מלכה -שולטת – גברת – אדונית. אישה אינטליגנטית חזקה ודומיננטית אשר שולטת, משפילה, מבזה, מענישה וגם מגנה על נשלטיה .גברים ונשים ללא קשר למשיכה מינית. 

דום – מאסטר – שולט – אדון -כמו מלכה רק בדמות גבר .גבר שולט וחזק, חכם, אינטליגנטי שמשתמש בכוחו לשלוט ולהגן על נשלטיו. סדיסט שמשפיל , מחנך, מבזה ועוד…המאסטר גם הוא יכול לשלוט גם בגברים וגם בנשים בלי קשר לנטייה מינית.

עבד- נשלט- סאב – גבר כנוע וצייתן.מאזוכיסט.

שפחה -נשלטת- סאב- אישה צייתנית וכנועה. מאזוכיסטית.

סוויץ- מתחלפ/ת – יש כאלה שהם גם וגם, לעתים שולטים ולעתים נשלטים. הרבה פעמים זה מאוד תלוי מי עומד מולם ומה האדם הזה משדר. אהבה לסדיזם וגם למאזוכיזם.

למשל אישה מאוד חזקה ודומיננטית יכולה להתחלף לכנועה וצייתנית כאשר יעמוד מולה גבר דומיננטי וחזק. גם הפוך. יש הטוענים ששולט אמיתי הוא סוויץ כי להיות שולט מבלי לאבד שליטה אף פעם זה קצת צבוע. יש כאלו שיחלקו. 

בשנים האחרונות יותר אנשים נחשפו ליחסים המורכבים של עולם השליטה ואף מתחרמנים מהם לאחר צאת הסרט/ ספר שהפך ללהיט "חמישים גוונים של אפור". דעתי האישית היא שאם באמת אתם רוצים לקרוא ספר שהוא לא טרנדי ופופליסטי עם רמת כתיבה גבוהה במיוחד אני ממליצה על הספר "סיפורה של O".

זהו סיפור מרתק שנתכתב בבשנת 1954 תחת שם הפן פולין רֵיאז' מאחר ובשנים ההם לא היה עולה על הדעת לפרסם ספר הארד קור כזה עם פנים גלויות. לדעתי גם היום זה תקף. מדובר ברומן שמספר על אישה שמגיעה לטירה לאחר שהיא מסכימה להפוך להיות נשלטת והופכת להיות שפחת מין. הסיפור נותן רבדים שונים של פסיכולוגיה של עולם הBDSM ואני מאוד ממליצה לכל אדם שחוקר ומתעניין.

רומי אברג'יל

איך פותחים אונליפאנס בישראל

  איך לפתוח אונלי פאנס?? בשורות ליוצרי התוכן שמסתבכים עם הפלטפורמה המפורסמת בעולם אונליפאנס. כל יוצר תוכן למבוגרים יודע שהפלטפורמה אונליפאנס יכולה להכניס אלפי דולרים

קרא עוד »

ויברטור למתחילות

  ויברטור למתחילות בתחילת דרך חקר המיניות קשה מאוד להבין מי נגד מי.. תקופת שפע שבכל דבר ואיך בכלל בוחרים ? וכמה זה מרתיע ומלחיץ

קרא עוד »

מצעד הגאווה 2022 TLV

מצעד הגאווה השנה היה קסום ומיוחד. כבר שבועות לפני היה אפשר להרגיש את התיירים ודוברי השפות מסתובבים ביננו ברחבי תל אביב. השנה בגלל הבניה של

קרא עוד »