על שינויים (מתבקשים) בהרגלי המין

מאמר זה בא לקרוא תיגר על הגברים או בכלל על  “הנורמה” הזוגית המתקיימת לרוב, אם ניתן להגדירה כך בהקשר ליחסי מין.

גברים משחר ההיסטוריה הוגדרו כציידים  ונשים כמלקטות, דימוי זה מתקיים הלכה למעשה גם בחיי המין של מרבית הגברים, ולדעתי הדבר אינו מיטיב עימם אל מול הנשים שהם מבקשים לאהוב או לקבל את אהבתן.

כצייד יש מולך “מושא צייד” ואתה כגבר מפוקס על המטרה. מתוך שיחות אין ספור עם נשים בקליניקה לרבות גם שיחות עם גברים שמאפשרות לי להבין את התייחסותם ותפיסתם למין, עולה כי האנלוגיה של  “הצייד חדור המטרה” הופך את הגבר במיטה ” לחדור חדירה”.

זהו שורש הבעיה ,שכאמור רוב הגברים אינם מבינים, בעיקר משום שלא מעולם לא חונכו אחרת.

בהינתן שזו הסיטואציה הרווחת, מה הפלא שחלק גדול מהנשים לא נהנות, לפעמים גם סובלות וכואבות ובעיקר פחות חשות מהי אהבה במובן הטקטי.

בהגדרה שלי אהבה זו אסטרטגיה וסקס זו טקטיקה.

למצב הנתון, אותו אני מתאר בקרב בני האדם, אולי היסטוריה של מאות שנים בשלבי הסקס,  ודוגמא רווחת גם אם עשויה להיתפס קיצונית היא שלב “הייחום” כפי שבא לכדי ביטוי בקרב החיות.

לזכר יש מטרה אחת, שם הכל מתחיל וכשהוא מיצה והצליח לצערי ולצער נשים רבות, שם הכל נגמר. אקט ברור ומוגדר.

אחת הסוגיות הרלוונטיות לשינוי מצב זוגי אינטימי ,מענג ומחבר בין זוגות, דורש אותנו שוב גם בסוגיה זו, לנושא החינוך, לצערי הרב כמות הגברים שבאמת מכירים ומבינים את האנטומיה של האישה לוקה בחסר (ואני עדין באמירה זו) באם הייתה קיימת אפשרות ללימוד, לחינוך להבנה אזי התקשורת המינית הייתה לבטח נראית ומרגישה אחרת.

אוקי אתם אומרים, אבל איפה קריאת התיגר שלך………… קריאת התיגר שלי קשורה לחינוך ובעיקר להבנה כי “כפתורי ההפעלה” אל האישה צריכים להתנהל אחרת לחלוטין ולו רק מעצם ההבדל האנטומי של גברים ונשים, הזמן שאישה צריכה, מוכרחה, לחוות ובעיקר נדרשת לזמן על מנת להיות “שם”, אל מול “המחדל הפיזיולוגי” שיצר הבורא אצל הגבר מבחינת הזמן ויכולת השליטה. בישום זה, לא היטיב הבורא עם נושא הסנכרון…. (סוגיה מורכבת ואישיו מהותי אצל לא מעט זוגות שמייצר תסכול רב)

אבל כמו בעולמות השיווק והאינטגרציה, רצוי להפוך לימון ללימונדה, והצעתי כאמור מבקשת ליצור שינוי תפיסתי, התנהגותי, מדובר על תהליך של חינוך, הבנה, יישום  עד לשינוי המהותי בדרכי הסקס והאהבה.

בכל פעם שמתגלעים אצלי בקליניקה חילופי דעות, על איכות ותדירות הסקס בין בני הזוג, אני נוהג לומר לגבר, שאם הוא מבקש לעצמו סקס טוב בלילה, כדאי שיתחיל לחזר בבוקר..

באמירה זו יש לא מעט בהבדלים הרווחים בין גברים ונשים וגברים כמובן פחות מודעים לזה, הם כגברים “לכאורה” ערוכים ומוכנים לקיום יחסים בכל רגע נתון…. (נכון לא אצל כולם. נכון זו הכללה ועדין תופסת) מרבית הנשים זקוקות ומבקשות לרגש “להניע” אותן כדי להתמסר בסופו של דבר למעשה אהבה שלא יהיה טכני. ואילו הגבר הגדיר לעצמו מטרה והוא מבקש “לכבוש אותה” בזמן נתון (כל אחד והזמן הנתון שלו…)

המשתנה השני החשוב מכל, הוא שאני מבקש שהגבר יהפוך בתפיסתו “מחדור חדירה” 

“לחדור הנאה”, במשפט זה טמון ההבדל הגדול והמשנה את כללי המשחק………..

שוב אני מאמין כי חינוך, הבנה, פגישות עם יועצי זוגיות ומיניות, יש בכוחן להביא לשינוי הנדרש והמוצלח ,ולא פחות חשוב -שיחות בית בין בני הזוג על רצונות, צרכים ופנטזיות, לימוד נקודות עונג ואנטומיה. אצל כל אחד ואחת
“כפתורי ההפעלה” עובדים בתדירות שונה ובעוצמה שונה ואת זה יש ללמוד ולהכיר לעומק, אין מדובר בטייס אוטומטי שהפרשנות שלו היא שמה שהיה נכון עם
X יהיה בהכרח נכון עם Y.

המהפך העיקרי הוא המעבר מ FORPLAY  ל MAINPLAY

“הפורפליי “מוגדר ונתפס  כמעשה או מעשים מקדימים לעיקר… והעיקר היא החדירה שלפעמים אין בה כל עיקר מבחינת ההנאה של האישה (ידוע כי מרבית הנשים אינן מגיעות לאורגזמה וגינאלית) אז מה הועילו חכמים…

שינוי התפיסה בה “הפורפליי “הופך להיות העיקר, עשוי לתת לשני בני הזוג מקום וזמן להנאות רבות, לגילוי רב של אפשרויות ומימוש תשומת הלב והאהבה. בישום זה יש הרבה יותר מקום לסנכרון הפיזיולוגי שבין נשים וגברים ובהכרח, הוא מאריך את זמן האהבה ועשוי להביא מין אהבה ואינטימיות לדרגות גבוהות שטרם הכרתם.

 

מתי וינברג
יועץ ומטפל זוגי ואישי- מחולל שינוים בזוגיות.

www.mw-yzugi.co.il

29/01/2024

לשתף:

אולי יעניין אותך גם...

מוצרים חמים

דילוג לתוכן