מתבגרים ומתפגרים

גיל ההתבגרות תקופה לא קלה לאף מתבגר. לא פעם ובטוח לא היום. ישנה האצה היום אפילו יותר מפעם. מעבר לשינויים הגופניים המורכבים שאפשר לחוות גם החשיפה המרובה לכל מיני תכנים לא הולמים עלולה לעשות נזק. בעידן בו השפע גדול והגישה לכל דבר פשוטה יש יתרונות ויש חסרונות.

לצערי הגדול במקרה של מתבגרים ומיניות הנזק גדול ואף מביא איתו השלכות בלתי הפיכות.

נערים ונערות רבים משוטטים באתרים שונים ומסתמכים עליהם כמקור למידה לעולם המיניות.

נערים ונערות בגילאי העשרה המוקדמים צופים בסרטים באינטרנט, בסרטי פורנו ולא מבינים שמדובר בסרט עם שחקנים, תסריט במאי והסרט עבר עריכה. הם בטוחים שככה הדברים מתנהלים במציאות.

ההסברה לא נמצאת ואין להם ממי ללמוד או את מי לשאול . אז אם אתם מתבגרים או הורים למתבגרים זה לא משנה העיקר שאתם עכשיו קוראים את המילים. מיניות זה דבר נפלא, מקודש, הכרחי, בריא.

לכל דבר יש זמן ועת נכון לעשות דברים. יש תהליך טבעי של הגוף. יש בנות ובנים שמתבגרים מאוד מוקדם ומתחילים כבר להרגיש חרמנות בגיל 10-11 יש כאלה בגיל 13 , יש כאלה ב15, יש כאלה שגם ב17 ואפילו ב20+ לעתים.

 

לכל אדם יש קצת שוני.  אז ראשית אם חבריך מאוד מפותחים ואת לא זה לא אומר שמשהו לא בסדר. זה אומר שהקצב שונה, או להפך אם כל חברייך עדיין ילדותיים ואת/ה כבר מפותח ומרגיש/ה תדר מיני, זה גם בסדר. צריך להבין את הבסיס הזה ואיתו להתקדם. הרבה פעמים הבנות יהיו מאוד מפותחות ובוגרות מהבנים באותו הגיל אבל פחות מחוברות למיניות או “חרמניות” וחשוב מאוד להקשיב לעצמך ולא לפעול ממקום של ריצוי. כשאת באמת תהיי מוכנה לקיים יחסים הגוף שלך כבר יגיד לך, את תדעי שאת מוכנה וחרמנית ובשלה לשלב הבא.

בנוסף חשוב מאוד לציין שמיניות לא מתחילה ונגמרת בחדירה, למען האמת המציאות רחוקה מזה.

מיניות טובה ובריאה מורכבת מחיבור רגשי, מאינטימיות, מקרבה קודם כל. יש דרך כל כך ארוכה לעבור עד שמגיעים לאקט החדירה. לגעת, ללטף, להתנשק, להתחכך בשלב ראשון.

שלב שני אחרי חודשים ולפעמים שנים מגיע ההתפשטות, המין האורלי, המגע בעור חשוף .

רק בשלב שלישי שמגיע הרבה הרבה אחרי השלב הראשון מגיעים למצב של חדירה וגם אז עדיין תמיד עוברים את שני השלבים. הדובדבן היא האורגזמה ולמרות שבסרטי הפורנו נשים מגיעות תוך כמה דקות לשפיכה נשית במציאות זה לא נכון. ראשית לוקח זמן ולפעמים שנים לחוות שפיכה נשית (מנסיון) ושנית שפיכה נשית לאו דווקא מראה על הנאה ברמה הכי גבוהה, אפשר להגיע לאורגזמות שיא גם ללא שפיכה נשית. חשוב לציין שבשביל לחוות מיניות טובה גם צריך להכיר את הגוף של עצמנו ולחקור אותו דרך אוננות. במיוחד הבנות הרבה פעמים  בגיל צעיר לא נהנות מהסקס ולא מגיעות לאורגזמה מהסיבה הפשוטה שהן לא מכירות את גופן ולא יודעות איך לענג את עצמן. זה נושא מאוד חשוב בחקר המיניות כי כל אדם שונה ואוהב דברים שונים וכל אישה צריכה וחייבת להכיר את עצמה בשביל לחוות מיניות טובה.

המסר הכי חשוב שאני רוצה להעביר למתבגרים ומתבגרות הוא – קחו את הזמן, כל החיים לפניכם.

אל תנסו לעשות מה שאתם רואים בסרטים כי זה יהיה מאוד מאכזב ואפילו כואב במיוחד לבת.

קחו את הזמן לחקור את הגוף אחד של השניה.  תהנו מהדרך. אל תמהרו להתבגר. בנוסף בנושא אנאלי, אנאלי הוא לא פתרון לשמירה על הבתולים. אנאלי זה משהו שאנשים מתקדמים במיניות עושים. אם עושים אנאלי מבלי להיות מנוסה זה יכול לגרום לסבל רב ואף לפציעה ודימום ואני בכלל לא ממליצה לעשות את זה למתבגרים. שוב, החיים הם לא סרט פורנו כמו שהחיים הם לא סרט הוליוודי אמריקאי.

תזכרו את זה. להורים אני אומרת, חשוב שתדברו עם המתבגרים שלכם על מיניות. בעולם שלנו כאשר הרשת מלאה בפייק ניוז קשה מאוד לדעת מה נכון ומה שקר. אנחנו המקור היחידי שהם באמת יכולים להתסמך עליו. אל תטמנו את ראשכם בחול ותהיו מעורבים בהתבגרות ובמיניות של הילדים שלכם.

אני מקבלת כל יום פניות מבני נוער במצוקות שונות שאין להם עם מי לדבר והם בשום פנים ואופן לא רוצים לפנות להורים. תנו להם ביטחון לפנות אליכם.

שרה אלון

28/01/2024

לשתף:

אולי יעניין אותך גם...

מוצרים חמים

דילוג לתוכן